Sümegh József fémkeresős klub
Számláló
Indulás: 2005-04-22
 
Főmenü
 
Hirdetések
 
Ideológia
 
X
 
Időjárás

csonka Magyarország hőtérképe
Kis Hőtérkép Magyarországról 

Felhőradarkép a Dunántulrol... 

Hőtérkép /és légnyomás is/ 

Meterológiai Szolgálat honlapja

 
Legyen ez a kezdőlapom!
Beállítás Kezdőlapnak!
 
Hold
Click for Budapest, Hungary Forecast
 
METECTOR Kft

http://www.metector.hu

www.metector.hu

Minőségi cscope és garett

 fémkeresők belföldi forgalmazótól

garánciával számlával

 
METECTOR

http://www.metector.hu

www.metector.hu

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Mohács ködbe vész

 

 A Magyar sereg Mohácsnál mesteri támadással megfutamította a hosszú vonulástól és Tomori taktikai cseleitől kifáradt ruméliai és az anatóliai csapatokat is... azonban nem tudott ellenálni a törökök által magára hagyott  felszerelés,poggyász stb fosztogatást nyújtó lehetőségének, azon kevesek pedig akik a már megnyertnek gondolt összecsapás után  mégis tovább kergették a futó csapatokat  a janicsárok sortüzének nem tudtak ellenálni

 

...

 

A Magyar visszavonulás utolsó mozzanata  rendezett és szervezett volt. A Magyar balszárny elreteszelte a török előrenyomulást, a Magyar csapatok üldözését. Több órán át védelmi pozicióba kényszerítette a török főerőket (a törökök órákig harci alakzatban álltak egyhelyben,nem tudták vagy nem merték megkockáztatni a támadást vagy zavarni a magyar visszavonulást.Ezt  talán tulajdoníthatjuk a zuhogó esőnek vagy a török hadvezetés józan eszének ,hiszen a törökök a magaspartról ereszkedtek le, onnan jelentősen messzebbre elláthattak,esetenként 20-50 km-re is,láthatták a magyar sereget,jól láthatták hogy a magyar lovasság hogy veri szét a  löszfalon leereszkedő török lovasságot és ennek a tereplépcső szétsziláló erejének nem merték/akarták kitenni a muskétásaik vonalait/

Nálunk, a harang délben, a Magyar katonai tehetség emlékére szólal meg...mindenütt máshol a világban forró levest jelent az asztalon....

A magyar nemzet érdekeivel ellentétes oktatási politika hazudik.Azt erőltetik gyermekeink fejébe,hogy vesztesek és szerencsétlenek vagyunk.Mi magyarok, a világ egyik legkülönbb,(de az szdszeseknél biztosan)  nemzete.Hazudnak hogy a kettős királyválasztás után a magyar nemesség hol ide hol a másik királyhoz csapódott ,szerintük ahhoz aki többet igért. A magyar nemzet akkori elit rétege nem olyan mint a mostani mszp-s szavazók. A mohácsi csata után 3 országos gyűlést tartottak amivel az országra ártalmas helyzetet akarták felszámolni.Határozatokat hoztak hogy egyik vagy másik király mondjon le ..Határozatot hoztak,hogy valamennyien,egységesen az egyik király oldalára állnak. Az országtól idegen, két nagyhatalmi katonai és gazdasági erő azonban erősebb volt nálunk.Még most is hasonló a helyzet.MÉG

De nem is ez ami igazán fontos lenne kicsiny klubbunk szemszögéből, hanem valami egészen más....

A Magyar király nem, ellenben a csata híre megérkezett Budára, minek hatására a királynő úgy gondolta,hogy a kincstár és a levéltár sokkal nagyobb biztonságban lesz nála mint a török szultánnál és sietve hajókra rakták és elindultak vele Pozsony irányába.... Ám a hajók közel harmada soha nem érkezett meg. Erős a gyanunk,hogy menet közben elsüljedtek.

És a kincsek azóta is a Duna fenekén fekszenek..... Van kedved tippelni , hogy a kulturális örökségvédelmi hivatal tett e valaha , valamit is az elveszett hajók megkeresésére?  Vagy azt hogy lett e ennek valamiféle eredménye?

Nem hivatalos forrásból tudjuk, hogy a Duna egy x pontján rendszeresen kerülnek elő a mederből kódexek fém sarkai, díszitései.... ám ebben az országban a fémkeresőzés büncselekménynek számít.....

ebben az országban nincs szükség olyan emberekre akik önszorgalomból,saját költségükön, ingyen és bérmentve megkeresnék

Ebben az országban csak olyan hivatalnokokra van szükség akik az íróasztaluk mögül adóztatják a népet és az arcukba röhögnek.Ebben az országban csak olyan hivatalnokokra van szükség akik ugyan nem tudják megvédeni a riportert ha üldözi őt az illegális szemétlerakó,csak arra képesek,hogy megbüntessék a menekülő riportert,mert nem kapcsolta be a biztonsági övet. MÉG!

 

 
  Elsüllyedt kincseshajó után kutatnak a Duna medrében  
     
  Ma kezdik meg egy több mint 400 évvel ezelőtt elsüllyedt hajó felkutatását Esztergom és Pilismarót között, a Duna medrében.  
     
 

A pontos helyet a kutatást vezető régész nem árulja el. A helyiek szerint Mária királyné hajója mesés kincset rejt.

- Egy férfi jelentette be, hogy iszkábaszegeket talált. Ilyenek szolgáltak a hajódeszkák tömítéseként a középkorban, ebből következtetünk arra, hogy korabeli hajóroncs lapul a Duna fenekén - mondta el a Színes Bulvár Lapnak Tóth J. Attila, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal régésze. - A helyi legendák szerint a kincsből időnként találnak egy-egy darabot a halászok, ami gazdaggá teszi őket.

A kutatókban felmerült, hogy az elsüllyedt hajó Mária királyné flottájából való. A királyné 16 évesen jött hazánkba Ausztriából 1521-ben, hozzáadták II. Lajos magyar királyhoz. Az érdekházasságból szerelem lett, de - mint azt a magyar történelemből jól tudjuk - a fiatal király életét vesztette a mohácsi csatában. A Mátyás emlékét dédelgető magyarok nem nézték jó szemmel a Habsburg királynét, akinek menekülnie kellett. Udvartartásával és a királyi kincstárral Pozsonyba hajózott Eszergomon keresztül. A menekülőket megtámadták, a hajók egy részét kifosztották, más része kincseivel együtt elsüllyedt. A királynének nem esett baja, de férjét egész életében siratta.

- A történet nagyon is életszerű és igazolják eddigi ismereteink, mégsem tartom valószínűnek, hogy valóban az egyik ilyen kincses hajóra bukkanunk. Persze sosem lehet tudni, előfordult már több esetben, hogy hihetetlen szerencsével került elő értékes régészeti lelet, egykori kincs. A férfit, aki megmutatta nekünk a helyet, ez esetben jutalom illeti, mégpedig a fellelt érték tíz százaléka. Sajnos nem árulhatom el, ki ő, meg is értem, hogy nem kér a nyilvánosságból, hiszen a Seuso-kincsek megtalálója is tragikus hirtelenséggel hunyt el, a feltételezések szerint a műkincsmaffia áldozata lett.

A történész elmondta: először egy búvár átvizsgálja a Duna medrét, majd GPS-el bemérik és feltérképezik az adott folyómeder szakaszt. Ha kiderül, hogy valóban Mária királyné hajóját rejti a folyó, akkor több év kutatómunka veszi kezdetét.

- Ez nagyon izgalmasnak ígérkezik már csak azért is, mert nem sok lelet maradt ebből a korszakból - tette hozzá a régész. Az önjelölt kincsvadászoknak azonban nem érdemes felkerekedniük, hiszen nemcsak a helyet nem árulják el pontosan, de a területet természetvédők és a vízirendőrök is figyelik.

Lakatos Brigitta
forrás: http://www.szinesbulvarlap.hu/index.php?page=15779

 

 

 

A „Duna kincse” - Kutatás Mária királynö hajói után

A közvélemény szemében a magyar víz alatti régészetnek két nagy jelképe van: az elsö számú kedvenc Attila király sírja, rögtön ezt követi Mária királyné flottája. Míg az elsönél komoly kételyek merülhetnek fel létezésével és megtalálhatóságával kapcsolatban, addig Mária királyné elsüllyedt hajói esetében történelmi tényröl van szó.
Mielött részletesebben tárgyalnánk a kérdést és bemutatnánk a legújabb eredményeket el kell oszlatnunk egy sokaknál megjelenö félreértést. A témakör a kincs, a kincskeresés, kincsvadászat és a régészet fogalma köré csoportosul. „Hála” napjaink silány ismeretterjesztésének és az oktatás zuhanó színvonalának, a nagyközönségnek egyre kevesebb fogalma van arról, hogy mi a régészet célja. Itt most nem áll módunknak eloszlatni a sötétséget, csupán néhány aspektusra szeretnénk a figyelmet felhívni a „kincses hajók” kapcsán. A régészt NEM az különbözteti meg elsösorban a kincskeresötöl, hogy ö nem a saját, hanem a múzeum szekrényébe gyüjti a leleteket. A régészet egy tudomány, több mint száz éve folyamatosan fejlödö módszertannal és eszköztárral. Számunkra gyakran nem is maga a tárgy a fontos, hanem az összefüggés, melyben elökerül. Ezért nem leleteket, kincseket gyüjtünk, hanem módszeresen feltárunk, dokumentálunk. A leleteket és lelöhelyeket önmagukban, összefüggéseikben és párhuzamaikkal összevetve elemezzük, így készül a történelem. A régész számára tehát nem feltétlenül 10 dkg. arany a kincs, hanem egy új információ, amely kiegészíti, vagy éppen megváltoztatja a már ismert képünket a múltról (tehát a régészek által rekonstruált múlt nem statikus, hanem állandóan változik). Röviden: a kincses hajóban számunkra nem biztos, hogy éppen az onnan elökerülö érmek az igazán fontosak, hanem maga a fa hajótest. Most pedig térjünk rá a hajókra:

2006 tavaszán lakossági bejelentést kaptunk egy, az Esztergom és Szob közötti Duna-szakaszon található hajóroncsról (a pontos helyet a kincsvadászok miatt nem adhatjuk meg). A bejelentö elmondása szerint 2003-ban az akkor nagyrészt szárazra került zátonyon egy kb. 8 m hosszú palánkdarab állt ki a kavicsból, rajta iszkába szegekkel (1. kép). Az iszkába szegeket arra használták, hogy a palánkdeszkák közötti tömítést rögzítsék, mellesleg a palánkot is erösítették (innen van az eszkábálni kifejezés). A szeg típusa német és lengyel analógiák szerint a 15-16. századra keltezhetö. Egy késö középkori hajó már önmagában is fontos lenne, hiszen eddig még egyetlen ilyen korú hajót sem tártak fel Magyarországon, de még a Kárpát-medence tágabb térségében sem (leszámítva a tengereket, de ott más hajókat használtak). Ezen a ponton lép be a legenda.

A mohácsi csatát követöen a gyöztes török sereg megindult Buda felé. A király halálával és a királyi hadsereg megsemmisülésével a város védhetetlenné vált. Az özvegy királyné, Habsburg Mária híveivel, udvartartásával hajókra szállt, hogy Bécs felé elhagyja az országot. Ebben az idöben vasút és szilárd burkolatú utak híján csak hajóval lehetett ekkora távolságra nagy mennyiségü árut biztonságosan és gyorsan elszállítani. A menekülök természetesen értékeiket is magukkal vitték, a királyné az államkincstárat és egyházi kincseket is magához vett. A kortárs Johannes Cuspinianus Oratorio protreptica…(Bécs, 1526) címü írásában (2. kép) egy egész szakaszt szentel az eseményeknek: Esztergomnál a flottán rajtaütöttek (egyes források szerint az esztergomi kapitány) és a hajók egy részét kifosztották. Néhány hajó eljutott Pozsonyba, ahol a kincseket egy ideig zárolták, közben egy részüket örzöik el is lopták. Ami végül eljutott Bécsbe, beolvasztásra került, hogy Ferdinánd hadseregét fizessék belöle. Cuspinianustól tudjuk, hogy az elszabadult hajók egy részét a víz elsodorta, majd elsüllyedtek.
A kutatási terület egy Esztergom alatti zátony, így ideális hely elsodródott hajók felhalmozódására. Elözetesen csak annyit állapíthattunk meg, hogy egy késöközépkori hajót keresünk, amely azonban kora és lelöhelye alapján Mária királynö egyik hajója is lehet.
Mivel a bejelentö csak hozzávetölegesen tudta megadni a helyet, felderítésre volt szükség. A kutatást a Börzsöny Múzeum Baráti Köre finanszírozta, sajnos müszeres felderítésre nem volt módunk, ezért a máshol is alkalmazott vezetököteles felderítést alkalmaztuk. Ezt a Magyar Régészeti és Müvészettörténeti Társulat Búvárrégészeti Szakosztályának tagjai önkéntes munkával végezték (3. kép). A felderítés során 250 m hosszan, 30 m szélességben átfésültük a zátony oldalát. A látótávolság 1 m körüli volt, a sodrás erös, de kellö súlyozással kezelhetö volt. Sajnos a hajóra nem bukkantunk rá. A felderítés során azonban nagy mennyiségü bronzkori és késö kelta (pl. grafitos) kerámiát találtunk, ezeket az esztergomi Balassa Bálint Múzeumba leadtuk.

A felderítés nem cáfolja a hajó létezését, csak a módszer korlátait tükrözi. Rövid idö alatt a célterületnek csak egy részét sikerült átvizsgálni, az ezen kívül esö leletekröl semmilyen adatunk nincs. Ráadásul az elmúlt években az üledék be is fedhette a hajóra utaló maradványokat. A biztos eredményhez szonaras és radaros mederfelmérést kellene végezni. Erre jelenleg nincs anyagi fedezetünk, ezért a kutatást ennek elöteremtéséig felfüggesztjük.
A kutatást a média felfokozott érdeklödéssel figyelte, ennek köszönhetöen újabb bejelentések érkeztek a térségben található hajókról, ezeket szemlével még azonosítani kell.
Végezetül milyenek is lehettek ezek a hajók? A korabeli írott és képi források nem elégségesek a pontos, technikai részletekig nyúló meghatározáshoz. Sajnos térségünkböl még nem tártak fel ebböl az idöszakból hajót. Szerencsés véletlen, hogy a tavalyi évben Paks térségében sikerült dokumentálnunk egy hasonló korú dereglyét, idén összel szondázó ásatást szeretnénk rajta végezni, amennyiben a vízállás megengedi. Ez a kutatás lehetövé teszi, hogy a dunakanyari hajó felfedezése után a régészek számára oly fontos összehasonlító anyag álljon rendelkezésünkre. A Tolna-megyei hajó egy nagy méretü, lapos fenekü dereglye volt, gerinc helyett a vastag, tölgy fenékpallók tartották szilárdan a testet (4. kép). A palánk deszkáit kovácsoltvas szögek rögzítik a sürün elhelyezkedö tölgy bordákhoz. A palánkot fa lappal és iszkába szeggel leszorított mohával tömítették. Mária királyné hajói is többségükben dereglyék lehettek, melyeket vontatni kellett árral szemben. Ez tehette könnyü prédává öket, és ezért sodródhattak el az elszabadult hajók. Ennél többet majd a felfedezés és a dokumentálás után lehet mondani, reméljük nem kel éveket várnunk rá!

(Dr. Tóth Attila János)

Búvárinfó, 2006. október

 

forrás:buvarinfo.hu/.../200610dunakincse.htm

 

személyes véleményem: a cikkből kiolvashatók lényege:nincs pénz kikutatni az államkincstárt szállító megfeneklett hajókat.

Ugyanmár,ha nálunk nem volna tilos a pusztulástól megmenteni dolgokat. Ugyanmár ha nálunk megbecsülnék azokat az embereket akik a SAJÁT költségükön megmentenék a Duna fenekéről a cuccot... Ugyanmár! így van minden rendben.A Múzeumnak nincs pénze.Nehogy már a szemét fémkeresősök kiássák,vigye csak le a víz a Fekete -tengerbe az egészet... CSókolom!Tessék mondani! Normálisak vagytok?

*****************************************************************

 Ha el akarod olvasni a mohácsi csata történetét egy korabeli résztvevő tollából klikkelj a Mohács-ahogy Brodarics látta modulra

 

Persze van olyan ország ahol nem bűncselekmény megmenteni ezt azt a víz fenekéről..persze az nem itt van.Nálunk pusztuljon minden ami nem lehet az államé!

Extrém búvár lelet: Vagyonokat érő Fekete hattyú

Roncskutatók 93 milliárd Ft-nak megfelelő értékkel bíró tengeri kincsre bukkantak. Ez minden idők legértékesebb tengeri lelete.

if(!window.goA)document.write('


Nem rossz üzlet napjainkban a víz alatti kincsvadászat, ugyanis elég egy vagyonokat érő leletre bukkani, és máris megvan a havi lakbérre való.  Persze, a helyzet nem ilyen egyszerű, hiszen a víz alatti vidék feltérképezéséhez egy mindennel felszerelt kutatóhajó sem árt. Hiszen, a közelmúltban megtalált  jelentős értékkel bíró leletet is robot


Egy darab aranyérme értéke 4000 Dollár is lehet

tengeralattjáró segítségével találták meg amerikai búvárok. A minden idők legnagyobb értékű tengeri kincsét rejtő roncs ezüst és arany pénzérmékből és egyéb nemesfémekből készült tárgyakat rejt.

A titokzatos víz alatti Fekete hattyú

A búvárok csoportja azt egyelőre titkolja, hogy hol fedezték fel a kincseket rejtő elsüllyedt hajót.
Az azonban valószínűsíthető, hogy a 17. században, a brit Scilly-szigetek közelében elsüllyedt Merchant Royal hajó roncsáról lehet szó.

A kutatók a roncsot ideiglenesen Fekete hattyúnak nevezték el. Az Odyssey Marine Exploration nevű társaság közleményében azt is állította, hogy a roncsban talált kincs minden idők egyik legnagyobb ilyen jellegű felfedezése. A hajóban ugyanis több mint fél millió darab ezüst pénzérmét, több száz aranyérmét és egyéb kincset találtak. A lelet becsült értéke 500 millió dollár, mintegy 93 milliárd Ft körül van.


Merülj bele az extrem.hu-n: Búvárkodás Dosszié

forrás: www.extrem.hu/cikk/extrem.hu/3542

 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre